Česky
English
Русский
Español

Jak investovat do zlata

Existuje několik způsobů, jak můžete zlato nakoupit. Každý z nich má své přednosti i nedostatky. Je jen na vás, který z nich si vyberete.

Jednorázový nákup zlata

Při jednorázové metodě nákupu zlata vynaložíte najednou určitý finanční obnos, za který získáte zlato dané hodnoty. Můžete tak investovat například 2100 dolarů do 50g cihly zlata.

Jaké jsou výhody jednorázového nákupu? Především nízká cena.

Mezi nevýhody patří zejména to, že nedochází k rozložení rizika – může se tak snadno stát, že zlato nakoupíte ve špatnou chvíli. Samozřejmě také ne každý z nás má možnost investovat jednorázově větší finanční částky.

K jaké alternativě se přiklonit, pokud se vám jednorázový nákup nejeví jako pro vás vhodný? Zkuste některou z následujících:

Postupný nákup po malém množství

Postupný nákup zlata skýtá možnost průběžných nižších investic do menších objemů zlata. Například nakupujete jednogramové cihličky. Jakou to má výhodu? Jde o způsob, při kterém si nákup zlata může dovolit i drobný střadatel. Odrazujícím faktorem by se ale mohla stát někdy až o desítky procent vyšší cena.

Spoření do zlata

Funguje to takto: posíláte finance na účet společnosti, která ve chvíli, kdy zaregistruje dostatečný finanční obnos potřebný pro nákup zlaté cihly, ji pro vás zakoupí. Otázkou ale je, nakolik se tento systém liší od ukládání peněz v bance a zda vás to nakonec nevyjde nastejno.

Postupný odkup zlata

Tento způsob je příznačný pro naši společnost. Podle svých aktuálních finančních možností si postupně nakupujete zlato. Nejde ale o spoření jako v předchozím případě. Každou platbou si odkupujete část zlaté cihly v aktuálním kurzu. Získáte tím nízkou cenu jako při jednorázovém nákupu, ale zároveň vám tato varianta umožňuje nakupovat zlato po menších částkách.