Česky
English
Русский
Español

Dotazy

1) Není cena zlata již moc vysoká?

Z dlouhodobého hlediska není důležitá cena jako taková, ale co si za dané množství zlata v budoucnu koupíte. Před 100 lety jste si za 825 dolarů mohli pořídit vůz Ford T. V současné době si za 825 dolarů koupíte jízdní kolo. Pokud byste ale tehdy za tuto sumu nakoupili zlato, tak ho nyní prodáte za 55 000 dolarů. Za tuto částku si i dnes koupíte pěkný automobil.

Cena zlata se poměřuje vůči dolaru a ten za posledních 100 let ztratil 98 % své hodnoty. Proti tomu si zlato drží svou vysokou hodnotu již přes 5 000 let.


2) Co když bude cena zlata klesat?

Jedině dobře pro vás. V praxi to znamená, že za stejnou platbu získáte více zlata. I přes dočasné výkyvy je z dlouhodobého hlediska růst ceny zlata nevyhnutelný. Celosvětové zásoby zlata jsou omezené. Těžba je čím dál nákladnější a jeho nevytěžené zásoby se odhadují na 20 let. Poptávka dlouhodobě převyšuje nabídku a těžební možnosti. Proto jeho cena z dlouhodobého hlediska roste a poroste i nadále.


3) Můžu ukončit investování do zlata před dovršením celkové investované částky?

Ano, můžete. Od smlouvy je možné kdykoliv odstoupit. Ale samozřejmě je pro vás výhodnější dosáhnout celkové investované částky, viz Kalkulace.


4) Co se stane po dosažení celkové investované částky?

Po dovršení celkové investované částky si můžete nechat své zlato zaslat fyzicky na vámi uvedenou adresu, nebo po domluvě vyzvednout osobně. Můžete nám jej také prodat za cenu dle aktuálního výkupního kurzu uvedeného na našich webových stránkách. V tomto případě vám pošleme peníze na váš bankovní účet. Je také možné obě tyto varianty podle vašeho přání zkombinovat.


5) Je možné odkoupit zlato a nechat si zaslat peníze dříve než dosáhnu celkové investované částky?

Zlato je v každém okamžiku vaše, proto vám garantujeme zpětný odkup v jakémkoliv okamžiku – tedy i před dovršením celkové investované částky. Je pro vás však výhodnější investovat dlouhodobě (viz Kalkulace).


6) Co se stane, když Swiss Gold jakožto zprostředkovatel nákupu selže, nebo dokonce zkrachuje?

Nemusíte se bát. V případě, že by došlo k úpadku nebo k likvidaci společnosti Swiss Gold, vaše vlastnictví zlata ohroženo nebude. Přímými vlastníky nebo spoluvlastníky vašeho konkrétního kusu zlata jste přímo vy sami. Likvidace či úpadek poskytovatele se může týkat pouze vlastnictví nebo spoluvlastnického podílu poskytovatele, ne vašeho majetku.